logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890

Fotovoltaik

PV-FotoVoltaik, güneş enerjisini doğrudan DC elektrik enerjisine çeviren güneş pili hücrelerinin seri ve paralel bağlanması ile oluşturulmuş güç sistemlerine verilen isimdir. Bu güç sistemlerinde güneş pili hücreleri, verimleri %3-%31 arasında değişen yarı iletken elemanlar olarak bilinir.

Güneş pillerinden elde edilen verim uygulanan teknolojiye, ışık spektrumuna, sıcaklığa, tasarıma ve hücrede kullanılan malzemeye bağıntılı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu sistemin çalışma prensibi şu şekildedir: Güneş pili hücreleri kendi aralarında bağlanarak güneş modüllerini, modüller kendi aralarında bağlanarak güneş panellerinive paneller kendi aralarında bağlanarak çok yüksek güçlerdeki güneş dizinlerini oluşturmaktadır. Böylece güneşten enerji elde edilmiş olur. Artı Doğalgaz olarak Photovoltaic sistem ve bakımları hakkında sizlere kaliteli hizmet sunuyor, yenilenebilir enerji kaynaklarına ekstra önem veriyoruz.